Your Page Title Goes Here Home Your Page Title Goes Here Metamorphosis Design Free Css Templates

 

HABERLER HABERLER HABERLER HABERLER HABERLER

 

 

NET NEWS AGENCY                      MAYP ENTERPRISE EXIM SRL                                WORLD NEWS

 

 

 

info@nethaberajans.com

 

 

NET HABER AJANS

 

  ONLİNE HABER AJANSI

HABERLER HABERLER HABERLER HABERLER HABERLER

 

 

 

 

 

 

HABER/ YILMAZ PARLAR 

 

    

Akportföy Sompo Japan Nipponkoa Asset iş birliği

Ak Portföy Genel Müdürü Alp Keler, Basın toplantısıyla Akportföy yönetimindeki fon, Sompo Japan Nipponkoa Asset Management'ın kuruculuğuyla, yeni ürün fonu açıkladı. Türkiye’deki yüksek faiz ve Japonya’daki düşük faiz fonun çok ilgi görecek görüşünde olduğunu açıkladı.
Ak Portföy Genel Müdürü Alp Keler “Türk portföy yönetimi sektörü için tarihi bir adım attık. Bu durum TL cinsi enstrümanlara ilginin ve ülkemize uluslararası alanda duyulan güvenin göstergesi. Japonya, özellikle yüksek tasarruf oranı ile uluslararası portföy yönetim şirketlerinin öncelikli pazarlarından biri. Bu konuda, geçmişte Japon halkının ‘carry trade’ yoluyla Türkiye piyasasına gösterdikleri ilgi hatırlanacaktır. Doğrudan Japonya’da kurulan ve yönetimini gerçekleştireceğimiz bu fonun da ilgi göreceğine eminiz.”dedi

Ak Portföy Genel Müdürü Alp Keler Dünyanın birçok ülkesinde ofisleri olan portföy yönetim şirketlerinin Japonya’da yoğun bir rekabet içinde olduklarını söyleyerek, “Japonya 800 milyar dolarlık büyüklüğüyle dünyanın en büyük pazarlarından biri. Yatırım fonları Japonya’da GSYH’nin yaklaşık yüzde 13’ünü oluşturuyor. Fonumuzla hedefimiz 1 milyar dolar büyüklüğe ulaşmak” Fona günlük giriş imkanı var, Japonya için TL faiz ürünlerinin avantajlı olmaya devam etmesini beklemekteyiz”

Akbank'ın iştiraki Akportföy Yönetimi, dünya finans piyasalarının en yoğun rekabet arenası olan Japonya'ya ilk kez TL cinsi para piyasası fonuyla girdi. Akportföy yönetimindeki fon, Sompo Japan Nipponkoa Asset Management'ın kuruculuğuyla, Türkiye para piyasasını Japonya'ya açıyor. Akportföy Genel Müdürü Dr. Alp Keler, atılımın tarihi bir adım olduğunu belirtti. Keler, "Bu durum TL cinsi enstrümanlara ilginin ve ülkemize uluslararası alanda duyulan güvenin bir göstergesi. Japonya yaklaşık 800 milyar dolarlık büyüklüğüyle dünyanın en büyük pazarlarından biri" dedi. Ak Portföy, Japonya’ya ilk TL cinsi para piyasası fonuyla girdi. Fona faizin neredeyse sıfır olduğu ülkede, ev kadınlarının ilgi göstermesi bekleniyor.

Akbank’ın iştiraklerinden Ak Portföy, TL cinsi para piyasası fonu ile dünyanın en yüksek tasarruf oranına sahip ülkelerden biri olan Japonya pazarına girdi. Fon, Türkiye’deki para piyasası enstrümanlarına dönük olarak Japonya’da kurulan ilk fon niteliğinde. Ak Portföy’ün yönettiği ve Sompo Japan Nipponkoa Asset Management tarafından kurulan fonun büyüklüğünün 1 yıl içinde 1 milyar dolara ulaşması bekleniyor.

yilmazparlar@yahoo.com

 

 

     www.brochure-design.com
HABERLER HABERLER HABERLER HABERLER HABERLER

HABERLER-EKONOMİ-TURİZM-KÜLTÜR SANAT-EMLAK-OTOMOTİV-HAGAZİN-MODA-SİNEMA-SAĞLIK-KİTAP-KADIN