Main Heading Goes Here Subheading Goes Here Nethaberajans.com Your Page Title Goes Here Home Your Page Title Goes Here Netnewsagency Design Free Css Templates

 

 

HABERLER HABERLER HABERLER HABERLER HABERLER

 

 

NET NEWS AGENCY                      MAYP ENTERPRISE EXIM SRL                                WORLD NEWS

 

 

 

info@nethaberajans.com

 

 

NET HABER AJANS

 

  ONLİNE HABER AJANSI

HABERLER HABERLER HABERLER HABERLER HABERLER

 

 

 

 

 

 

HABER/ YILMAZ PARLAR 

 

    

İNGİLİZ TİCARET ODASI, AKREDİTASYON BELGESİNİ ALDI

 Türkiye’de İngiliz Ticaret Odası, Birleşmiş Krallık Başbakanı Türkiye Özel Ticaret Elçisi Lord Janvrin’in İstanbul’a gelişi onuruna  Pera Palas Otelinde bir resepsiyon gerçekleştirdi. Türkiye ile Birleşik Krallık arasındaki karşılıklı ticaret ve yatırımı düzenleme konularında Ticaret Elçisi Lord Janvrin ve Birleşik Krallık Başkonsolosu Leigh Turner’ın katıldığı resepsiyonda Odanın akreditasyon belgesini alması kutlandı.


Türkiye ile İngiltere arasında 127 yıldır ticari ve kültürel bir köprü görevi üstlen, İngiltere dışında faaliyet gösteren ikinci en eski İngiliz Ticaret Odası akreditasyon yapıldı. Türkiye’deki İngiliz Ticaret Odasının hizmet kalitesinin tescillenmesi ile uluslararası iş ilişkileri gelişerek, faaliyetleri hız kazanacak.

Oda, 2013 yılında UKTI (Birleşik Krallık Ticaret & Yatırım Departmanı) ile İngiltere ve Türkiye arasında ticareti artıracak olanakları destekleyen Stratejik Ortaklık anlaşması imzalamıştı.   

 

Türkiye’de İngiliz Ticaret Odası, akreditasyon belgesi aldı. Oda, hizmet kalitesini tescilleyen akreditasyon belgesi ile İngiliz Ticaret Odaları Akredite Edilmiş Uluslararası İletişim Ağına (BCC Accredited Global Network) dahil oldu. Böylece, “Akredite Edilmiş İngiliz Ticaret Odası” unvanını kazandı. Bu sayede uluslararası çalışmalarına hız verme, yeni iş fırsatlarına ulaşmanın yanı sıra İngiltere ve dışındaki diğer akredite edilmiş ticaret odalarıyla birlikte çalışma imkanını elde etmiş oldu.

Oda Başkanı Chris Gaunt Akreditasyon Belgesini, Birleşik Krallık Başbakanlık Türkiye Özel Ticaret Temsilcisi Lord Janvrin onuruna, Farazad Investments desteği ile düzenlenen yemekte, Birleşik Krallık Başkonsolosu Leigh Turner ve seçkin işadamlarının huzurunda aldı. 

Tören sırasında konuşma yapan Türkiye’de İngiliz Ticaret Odası Başkanı Chris Gaunt: “2015 yılına kadar İngiliz Ticaret Odalarının %77’sinin akredite olması hedefleniyor. Akredite olan ilk odalar Polonya, Singapur ve Hindistan’ın ardından Türkiye ve sonrasında Çin ile Şili geliyor. Akreditasyon alan 4. oda olarak Türkiye’de İngiliz Ticaret Odası, sunduğu servislerin kalitesi onaylanmış, güven veren kurum niteliği ile üyelerine ve müşterilerine daima mümkün olan en yüksek kalitede hizmet sağlayacak.” dedi.

Odanın tarihindeki bu önemli adım, kurumu BCC Accredited Global Network’ün bir üyesi olarak tasdik etmekle kalmayarak aynı zamanda İngiltere dışında bulunan az sayıdaki, benzer unvana sahip, ayrıcalıklı İngiliz Ticaret Odaları arasına girmesini sağladı.

Bölgesel ticaret odalarının performanslarını değerlendirmek ve geliştirmek için tasarlanan  İngiliz Ticaret Odaları (BCC) Akreditasyon Sistemi, bu özel ağın üyesi olacak standartlara erişmiş, iş dünyasına önemli ve sürekli güncellenen kalitede hizmet sunan ticaret odalarını tescil ediyor. Bu tescil doğru, verimli uygulamaları belirlemeye ve desteklemeye yardım ediyor. İş ortaklarının başarılı olması için her türlü ürünü ve desteği sağlayan akredite edilmiş ticaret odalarının başarısını ortaya koyarak, onları diğer ticaret odalarından ve bölgesel iş kurumlarından farklılaştırıyor.

Artık akredite edilmiş ve uluslararası iletişim ağını genişletmiş bir kurum olarak oda, iş dünyasına yasal, ekonomik ve finansal alanlarla çözüm önerileri sunmaya, Türkiye’de yatırım yapmak isteyen İngiltere merkezli şirketlere ya da İngiltere’de iş kurmak isteyen Türk yatırımcılara pazar imkanları konusunda yardımcı olmaya devam edecek.


yilmazparlar@yahoo.com

 

     www.brochure-design.com
HABERLER HABERLER HABERLER HABERLER HABERLER

HABERLER-EKONOMİ-TURİZM-KÜLTÜR SANAT-EMLAK-OTOMOTİV-HAGAZİN-MODA-SİNEMA-SAĞLIK-KİTAP-KADIN