Main Heading Goes Here Subheading Goes Here Nethaberajans.com Your Page Title Goes Here Home Your Page Title Goes Here Netnewsagency Design Free Css Templates

 

 

HABERLER HABERLER HABERLER HABERLER HABERLER

 

 

NET NEWS AGENCY                      MAYP ENTERPRISE EXIM SRL                                WORLD NEWS

 

 

 

info@nethaberajans.com

 

 

NET HABER AJANS

 

  ONLİNE HABER AJANSI

HABERLER HABERLER HABERLER HABERLER HABERLER

 

 

 

 

 

 

HABER/ YILMAZ PARLAR 

 

    

KÜLTÜR SANAT İÇEREN SWİSS FESTİVAL


Dünya yiyecek içeçek haftası ardından İsviçre İstanbul Konsolosluğu İstanbul Başkonsolos Monika Schmutz Kırgöz ev sahipliğinde 26 Ekim 2014 Pazar günü “Swiss Festival” başlığı altında, yetişkinler ve çocuklar kapsamında “Herkes için İsviçre Lezzetleri” sloganıyla, Eski şapka fabrikası Hasköy-Dream Design Factory DDF'da festival düzenledi.


Günün gündüz saatlerinde çocuklara yönelik festival etkinlikleri gece saatlerinde İstanbul Başkonsolos Monika Schmutz Kırgöz ve eşi Yıldırım Kırgöz katılımıyla birlikte yetişkinlere verilen festival resepsiyonu ve muhteşem konserle son buldu.

Festivalin açılışyla birlikte Geleneksel İsviçre muziği akerdeon eşliğinde İsviçrenin geleneksel entstrümanı fantastik bir şöhrete sahip “Alphorn” Keller Walker tarafından icra edildi. Çocukların ilgisini çeken Alphornu, Keller Walker tarafından sahneye davet edilen çocuklarda deneme şansı buldular.

Keller Walker ile yaptığımız söyleşide “Alphorn” aslında dağlarda yaşayan Appenzel ahalisinin iletişim aracı olduğunu öğreniyoruz. Eskiden evler hem dağınık ve hemde farklı yerlerde acil herhangi durumda insanların birbirine çabuk ulaşması mümkün değil o zamanlar ergonomik olmayan  alphornu birbirleriyle ayrıca çobanlar arası haberleşme için kullanırlarmış.

Theodora Love Doctors ikili grubun çocuk workshop performansı yine çocuklara eğlenceli vakit geçirdi. Workshop içinde her türlü Jonglörlük, dans, elit jimnastik zor hareketleri, pandomin, müzik, gibi yeteneklerini sergiledikleri mizansen çok beğeni topladı.

Davido Romeo yine çocuklarla birlikte dans workshop çok ilgi çekerken, İhsan Rüstem tarafından dans performansıda soluksuz izlendi.

 


Tüm gün boyunca ikram edilen ünlü İsviçre çukolatalar, dondurmalar çocukların uğrak yeri oldu. Konuklar İsviçre’nin tüm lezzetleriyle tanıştılar.

Klasik müzik akordinonist Martin Schütz eşliğinde Kazakistan asıllı İsviçre’de yaşayan Saadet Türköz tarafından icra edildi. Saadet Türköz kendine ait tarzıyla caz türüne benzeyen söylediği Kazak, Türk, İsviçre şarkılarıyla doğaçlama yaparken mükemmel bir yorumlama izledik.


İstanbul Başkonsolos Monika Schmutz Kırgöz  eşi Yıldırım Kırgöz verdikleri festival resepsiyonda konuklarla teker teker ilgilendiler, kısa sohbetlerde bulundular. Pek çok yabancı konsolosluk temsilcileri arasında eski elçilerimizden Acar Germen eşi Zeynep Germen, Türkiye’ye 15 binden fazla kişiye istihdama katkı sağlayan 3 milyar İsviçre franktan fazla bir değerde yatırım gerçekleştiren İsviçreli yatırımcı firma sahipleri, Ceo’ları, temsicileri aileleriyle birlikte gelen konuklar arasındaydı.


Perküsyon ustası İsveç ve istanbul’da yaşamını sürdüren Burhan Öcal, Leo Tardin Elision Glorn ile birlikte verdikleri konser İsviçre ve Türk müzikleri arasında köprü oluşturdu. Burhan Öcal’ın dostluk ve her türlü iş sanat birlikteliğine dair verdiği mesaj kadar yaptıkları müzik köprüsü mesajın tamamlayıcısı oldu.


Enfes müzik karşısında konuklar yerlerinde dans etmekten kendini alamadılar. İstanbul Başkonsolos Monika Schmutz Kırgöz’de aynı hislerle konukların danslarına eşlik etti. Tevazu içinde kendine güvenen başarılı insanların yerine göre hareket etmelerinin en güzel samimi örneğinide göstermiş oldu.
Davul, Org, Kanun üstadların, yaptıkları solo arkasından Burhan Öcal’ın sihirli parmakları görünmez bir hızlılık içinde hünerini ortaya koydu. Uzun alkışların takdirine layık bir şekilde konser ve festival son buldu.

yilmazparlar@yahoo.com


 

     www.brochure-design.com
HABERLER HABERLER HABERLER HABERLER HABERLER

HABERLER-EKONOMİ-TURİZM-KÜLTÜR SANAT-EMLAK-OTOMOTİV-HAGAZİN-MODA-SİNEMA-SAĞLIK-KİTAP-KADIN