Main Heading Goes Here Subheading Goes Here Nethaberajans.com Your Page Title Goes Here Home Your Page Title Goes Here Netnewsagency Design Free Css Templates

 

 

HABERLER HABERLER HABERLER HABERLER HABERLER

 

 

NET NEWS AGENCY                      MAYP ENTERPRISE EXIM SRL                                WORLD NEWS

 

 

info@nethaberajans.com
HABERLER HABERLER HABERLER HABERLER HABERLER
 

NET HABER AJANS

 

  ONLİNE HABER AJANSI

HABERLER HABERLER HABERLER HABERLER HABERLER

 

 

 

 

 

 

HABER/ YILMAZ PARLAR 

 

    

ÇOCUK OLMAK VARMIŞ,


Keşif Ve Eğlence Cumhuriyeti Kıdzanıa’dan Öğrenciler İçin Süper etkinlik 


Çocuk olmak varmış, zor ve karmaşık şehir hayatında okul dışında veremediğiniz eğitimi keyifli eğlenceli  şekilde sunan masal dünyası gibi mekanlardan biri KidZania 23 Nisan Haftasında binlerce çocuğa evsahipliği yapıyor.

KidZania çocuğun erken çağlarda geek kendisi gerek ailesi gerekse öğretmenleri tarafından yeteneklerini keşfetme imkanı sunan birmekan.


Yetkililerin verdiği bilgilere göre KidZania Dünyaın 15 ülkesinde ve 18 şehirde faaliyetlerini sürdüren  uluslar arası zincir. 23 Nisan Haftası kutlama kapsamında İstanbul Milli Eğitim Müdürlüğü, TÜRSAB, KidZania İstanbul 4-14 yaş arası ilk okul öğrencierine yönelik proje geliştirdiler.  


İstanbul’da bulunan İlçe Milli Eğitim Müdürlükleri vasıtasıyla gerçekleştirilen sosyal sorumluluk projesi çerçevesinde; KidZania’ya ücretsiz olarak getirilen çocuklarla, İstanbul İl Milli Eğitim Müdürü Muammer Yıldız, TÜRSAB Başkanı Başaran Ulusoy, Doğu Batı Grubu Başkanı Rıfat Hassan, Doğu Batı Grubu Proje Koordinatörü Meral Kaneti Molinas, Sinpaş Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Avni Çelik ve KidZania İstanbul CEO’su Lara Sayınsoy Dorner bir araya geldiler.


20 Nisan 2015  Pazartesi günü gerçekleşen etkinliğin ilk gününde  1500 civarında öğrenciler keyifli eğitim aldılar.


Çocuklar ilk olarak 50 “Kidzos” çeki alıyorlar. Merkez Bankasında çeki paraya çeviriyorlar. Hayatda olan hemen hemen her birim ünitesinde eğitime katılarak kiminde para kazanıyor, kiminde para harcıyor. Kendine güvenir bir kimlik kazanarak yüzü gülerek Eğitimli Eğlence parkından ayrılıyor.

Deprem ve afetlerde bile neler yapabileeğinin eğitimini alıyor.


 Yani Resmen bir çocuk ülkesi.,Minyatür bir şehir. Tiyatrosu var, çocuklar oyune dahil ediliyor. Resim atölyesi var,  televizyon çekimi yapılıyor, Hastanesi var, Ambulandan hasta hastaneye getiriliyor, diş çekiliyor, kalp ameliyetı yapılıyor.. Aşcılık öğreniyor, pizza yapılıyor, duvar örülüyor, otomobil tamir ediliyor., spor alanları, futbol sahası, dağcılık duvara çıkma itfaiye ekibi yangın söndürme, küçük itfaiye aracına tam takım kıyafet ve malzemelerle binmiş itfaiyeci çocuklar, sirenler çalıyorlar. bir bina dumanlar çıkararak yanıyor, eğitimi alan polis görevi ifa eden polis çocuklar binanın emniyetini alıyorlar, yangını söndüren itfaiyeci ekip, olay yerine gelen  ambülans ekib ve doktor hemşire yangından yaralanmış kimseye ilk müdahale tam bir senaryo…Güzellik merkezi var, tarot falı bakan, ne isterseniz… Konser alanı var. Deprem anında neler yapacağı ve deprem sonrası enkaz kurtarma çalışmaları vs. Her şey mevcut.


KidZania'da bunun gibi 70 üzerinde farklı ünite ve yaklaşık 100 farklı iş var. Kuaför de olabilirsin, model de. Küçük bir matbaa bile var, her saat başı orada yaşananların hikâyesinin yer aldığı bir gazete çıkıyor. Çocukların kimi duvar örüyor ve karşılığında kazandığı parayı örneğin gidip bankaya yatırıyor. Ya da pizza yapıyor ve yaptığını da yiyor. Çocuklar yaşayarak meslekleri öğreniyor. Tüm bunlar sponsor şirketler sayesinde oluyor.  
1500’e yakın çocuğa evsahipliği yapmaktan duydukları memnuniyeti dile getiren Sinpaş Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Avni Çelik ‘’ücretsiz olarak çocuklarımızı ağırladık. İmkanı olmayan çocuklar için gerçekleştirilen tüm sosyal sorumluluk projelerinin büyük önemi var.  Bizler de İl Milli Eğitim Müdürlüğüyle birlikte böyle bir projeye ev sahipliği yapmaktan son derece mutluyuz’’ dedi. Etkinlik hakkında bilgi veren İl Milli Eğitim Müdürü Muammer Yıldız ise ‘’Çocuklar için gerçekleştirilecek güzel tüm projelerde bizler varız. Bugün de burada çocuklar için çok önemli bir etkinlik gerçekleştirdik. Her şey çocuklarımız için. Onlar çok keyifli zaman geçiriyorlar. Burası bir eğlence merkezinin çok ötesinde bir öğrenme ortamı. Yaşayarak deneyimleyerek öğreniyorlar. Çocuk merkezli bu yerde buranın para birimi ile bir gün geçirip alışveriş yapıyorlar gerçek yaşamda ne varsa burada gerçekleştiriyorlar, harcamalarını ona göre yapıyor ve tasarrufu da öğreniyorlar. Çocuklar burada çok keyifli zaman geçiriyor onlar sevindikçe bizler de o coşkuya katılıyoruz mutlu oluyoruz bu imkanı tanıdıkları için katkı sağlayan herkese çok teşekkür ederim’’ dedi. Doğu Batı Grubu Başkanı Rıfat Hassan ise: ‘’Çocuklar her şeyin en iyisine layık. Onların hayata en iyi şekilde hazırlanmalarına yardımcı oluyoruz’’ dedi. Etkinliğe katılan TÜRSAB Başkanı Başaran Ulusoy ise ‘Burada bütün imkanlar sunulmuş. Deprem simülasyon merkezine varıncaya kadar her detay düşünülmüş mükemmel bir yer. Avrupa’ da ve dünyada örnek olmuş bir yer. KidZania’nın çocuklara ve gençlere yönelik çalışmalarını takdirle karşılıyorum TÜRSAB olarak da destekliyoruz Desteklemeye devam edeceğiz. Teknolojinin tüm imkanları kullanılan bu mekanda çocuklarımızı gezdiriyoruz eğlendiriyoruz ağırlıyoruz aynı zamanda hayatı ve meslekleri öğreniyorlar bu çok önemli dedi.’’

Gerçekleşen etkinlik nedeniyle KidZania ya gelen çocuklar KidZania’nın para birimi KidZos ile tüm üniteleri gezip, hayal ettikleri meslekleri deneyimleyerek hayatı eğlenerek öğrenmeye çalıştılar.

KidZania İstanbul Hakkında


KidZania, dünyanın önde gelen deneyimleyerek öğrenmeye yönelik eğlenceli eğitim markasıdır.

Eğlendirirken eğitme (edutainment)sektörünün öncüsü olan ve sektörünün dünyada en hızlı büyüyen,  sayısız ödül almış tek çocuk markası olan Keşif ve Eğlence Cumhuriyeti KidZania; 4-14 yaş arası çocuklara, iç mekânda kendilerine göre ölçeklendirilmiş tematik parkta farklı roller üstlenerek oynamalarına olanak veren güvenli, benzersiz ve gerçekçi bir çocuk dünyasıdır.

KidZania Çocuk Cumhuriyetleri’nin 16.sı olan KidZania İstanbul, Akasya Acıbadem AVM içinde 10.000 m2lik dev bir alanda inşa edildi.


Çocuklar, KidZania’da yer alan 60’tan fazla aktivite alanında, kendi becerilerine ve ilgi alanlarına uygun; yaklaşık 90 rol üstlenerek, diledikleri meslekleri seçebiliyorlar. Gerçek bir şehir düzenlemesi içinde, çocuklara uygun boyutlarda tasarlanmış Hastane, İtfaiye, Tiyatro, Arkeoloji Müzesi, Üretim Fabrikaları, Havacılık Akademisi, Diş Sağlığı Merkezi, Banka, Stadyum vb. çok sayıda aktivite alanına sahip KidZania’yı ziyaret eden çocuklar ; “Doktor”, “İtfaiyeci”, “Diş Hekimi” vb. meslekleri canlandırabiliyorlar.


Teknolojiye bağlı olarak değişen yaşam şartlarının yeni kuşaklar üzerindeki etkisiyle özellikle son 10 yılda ivme kazanan, eğitim ve eğlenceyi bir arada sunduğu konsepti (edutainment) ile çocuk eğlence sektörünün yıldızı KidZania, ilk olarak 1999’da Mexico City’de kuruldu. Meksikalı girişimci Mr. Xavier Lopez Ancona tarafından kurulan KidZania, bugün dünyada 15 ülke ve 18 şehirde faaliyet gösteriyor.


yilmazparlar@yahoo.com


     www.brochure-design.com
HABERLER HABERLER HABERLER HABERLER HABERLER

HABERLER-EKONOMİ-TURİZM-KÜLTÜR SANAT-EMLAK-OTOMOTİV-HAGAZİN-MODA-SİNEMA-SAĞLIK-KİTAP-KADIN