Main Heading Goes Here Subheading Goes Here Nethaberajans.com Your Page Title Goes Here Home Your Page Title Goes Here Netnewsagency Design Free Css Templates

 

 

HABERLER HABERLER HABERLER HABERLER HABERLER

 

 

NET NEWS AGENCY                      MAYP ENTERPRISE EXIM SRL                                WORLD NEWS

 

 

info@nethaberajans.com
HABERLER HABERLER HABERLER HABERLER HABERLER
 

NET HABER AJANS

 

  ONLİNE HABER AJANSI

HABERLER HABERLER HABERLER HABERLER HABERLER

 

 

 

 

 

 

HABER/ YILMAZ PARLAR 

 

    

"UÇAN HALILARIN AYRODİNAMİK SORUNLARI"

Tuna Kiremitçi'nin April Yayınları'ndan çıkan yeni romanı "Uçan Halıların Ayrodinamik Sorunları" tarihi yapı The Public Hotel'de 19 Mart 2015 Perşembe günü tanıtıldı.


"Uçan Halıların Ayrodinamik Sorunları" kitabın tanıtımının gerçekleştiği, Mısırlı Halim Paşa kerimesi Prenses Rukiye Hanım'a ait olduğu ve mimarının Hovsep Aznavur olan '1901, 1902 ve 1903 yıllarında Sırp Konsolosluğu olarak kullanılan orijinal planlarda restorasyonu yapılan otantik yapı The Public Hotel'de, ITEF - İstanbul Tanpınar Edebiyat Festivalin düzenleyici Kalem ajans ve yayın evi April yayın grubun tüm temsilcileri, yazarlar, iş, sanat, dünyasının renkli simaları, akademisyenler ve sanatcının yakın dostları bir araya geldi

Tuna Kiremitçi bizzat kendisinin birkaç sayfa keyifle okuduğu romanı hemen kendini en çok okunan listeye gireceği ve birkaç baskı yapılacağı izlenimini verdi.


Kitabın bülteninde yazılı olan “Hem edebiyat dünyamız hem de dünya edebiyatı adına tehlikelerle dolu bir roman Dünyayı fethedecek bir kitap yazmak uğruna "Aşk Romanlarının Unutulmaz Yazarı" ile maceraya hazır mısınız? Batılıların hoşlanacağı bir roman konusu bulmaya? Anadolu'yu Orhan Pamuk ve Elif Şafak'ın izinde uçan halılarla geçmeye? Natalie Portman'dan gelen gizemli mesajları çözmeye? İki ihtiyar gangsterle beraber CIA'den kaçmaya? Havada uçuşan bıçakların hedefi olmaya?Tuna Kiremitçi'den çılgın bir oryantalizm ve edebiyat komedisi. Bildiğiniz gibi değil!"Bu roman, hayat hikâyesine hapsolmuş bir yazarın kaçış planı... Ve bize şöyle diyor: Eğer başlangıçta yazma nedenin kendinden kurtulmaksa, er geç yazdıklarına esir düşersin. Onlardan kaçmak için de
 Yazmaya devam edeceksin!"-Hakan Günday-"Peşinen söyleyeyim; bir gün bu romanın filmini yaparsam, Turabi'yi bana oynatırım."- sözlerine de bir açıklama getiren Tuna Kiremitçi hayranlarına ve konuklarına kitaplarını gece boyunca birkaç söz yazarak imzaladı.

Sıcak atmofer içinde tanıtımı yapılan güzel romanın etkinlikliğne uygun uyumlu alan bölümlerinde kalemkarî sanatından örnekler, tavan rölyefleri ve seçkin bezeme çalışmaları bulunduğu Hotelin merkezinde iç bahçe avlusunda, binanın üzerine monte edilen hareketli panoramik gökyüzüne açılan cam tavan konukların ayrıca ilgi odağı oldu.

Tanıtımla birlikte verilen resepsiyonda hizmet veren güleryüzlü personeli olan otelin genel müdürü Hüseyin Çakır ile yaptığımız söyleşide ile ilk olarak otel hakkında, Çakır “ Modern iş hayatının dinamizmi ve sanatın doyasıya yaşandığı, tarih dolu bambaşka bir şehirdir İstanbul. İş ve turistik amaçlı seyahat eden, İstanbul’u keşfetmeye gelen ve sanatı, eğlenmeyi, gece hayatını seven, kültürel araştırmalara ve tarihe tutkulu gezginler için yüksek teknoloji ve tarihi dokusu korunarak tasarlanan 52 adet yüksek tavanlı odası ile The Public Hotel’de hayatınızın unutulmaz anlarını yaşarsınız” sözlerini sıralıyor.

Genel müdür Hüseyin Çakır mutfakları içinde “The Public Hotel yenilikçi mutfak kültürü ile sağlıklı beslenen, diyet yapan veya yapma zorunluluğu olan, farklı lezzetleri denemeyi seven misafirlerimiz için kendine özgü sunum ve servis anlayışı ile modern Avrupa ve dünya mutfağından farklı damak tatlarını cesurca bir arada sunmakyayız” şeklinde sözlerine ekliyor.

 

yilmazparlar@yahoo.com

     www.brochure-design.com
HABERLER HABERLER HABERLER HABERLER HABERLER

HABERLER-EKONOMİ-TURİZM-KÜLTÜR SANAT-EMLAK-OTOMOTİV-HAGAZİN-MODA-SİNEMA-SAĞLIK-KİTAP-KADIN