Main Heading Goes Here Subheading Goes Here Nethaberajans.com Your Page Title Goes Here Home Your Page Title Goes Here Netnewsagency Design Free Css Templates

 

 

HABERLER HABERLER HABERLER HABERLER HABERLER

 

 

NET NEWS AGENCY                      MAYP ENTERPRISE EXIM SRL                                WORLD NEWS

 

 

info@nethaberajans.com
HABERLER HABERLER HABERLER HABERLER HABERLER
 

NET HABER AJANS

 

  ONLİNE HABER AJANSI

HABERLER HABERLER HABERLER HABERLER HABERLER

 

 

 

 

 

 

HABER/ YILMAZ PARLAR 

 

    

MODA TASARIMI MÜKEMMEL

SAYGI MÜKEMMEL


17 Haziran 2015 tarihli Divan İstanbul Otel'de Banu Noyan organizasyonuyla gerçekleşen “İTÜ Fashıon Show 2015 Tasarım Yarışması” gecesinde sahne alan Sinema yazarı, Tv Program yapımcısı ve ses sanatcısı Ömür Gedik Sayın Süleyman Demirel’in vefatı nedeniyle yas tutmak adına şarkı yerine söyleşide bulundu.

.

Türk Tekstil ve Konfeksiyon Sanayii ile birlikte faaliyetlerini sürdürmekte olan İTÜ – FIT (Fashion Institute of Technology) Moda sektörümüzün uluslararası platforma taşınmasında lider rol oynayacak olan Moda Tasarımı Programı, 2014-2015 akademik yılı sonunda 8. dönem mezunlarını verdi.

 


Moda dünyasının modacıları olarak, sektörel anlamda meslek aşkına sahip olan genç tasarımcılar fiziksel olarak sektörde hızlı bir ivme yakalamaya adamış inanç içinde kumaş ve tasarımlarını sergilediler.


Türk Modasının kalbi niteliğindeki İstanbul’da  İTÜ Fashıon Show 2015 tasarım yarışmasının yapıldığı gecede  yeni mezunların ilkbahar –yaz 2016 sezonuna genç bakıştasarımları görücüye çıktı.


Her yıl Geleneksel olarak düzenlenen ve yeni mezunların tasarımlarının yarıştığı İTÜ Fashıon Show, İTÜ Rektörlüğü’nün katkıları ve Banu Noyan'ın koreografisiyle gerçekleşti.

 


 Çeşitli yaşam kesitlerini tematik olarak anlatan, dönemsel öğelerin ele alındığı yaz konseptine uygun olarak çeşitli kültür örneklemelerin gösterildiği, gerçekleşen yarışmanın sunuculuğunu Deniz Akkaya ve Kalust Şalcıoğlu üstlendi.


Defilede 25 mankenin podyuma çıktığı organizasyonda genç mezunlar İlkbahar-Yaz 2016 “Yenilikleri Bozmak” teması altında hazırladıkları özel tasarımları görücüye çıkardı.


Tasarımları seçmekte zorlanan, birbirinden değerli jüri üyeleri ;

İstanbul Hazır Giyim ve Konfeksiyon İhracatçı Birlikleri Yönetim Kurulu Üyesi Jale Tuncel, Türkiye Giyim Sanayicileri Derneği  Başkanı Şeref Fayat, İstanbul Deri ve Deri Mamul İhracatçılar Birliği Yönetim Kurulu Üyesi, Ersin Özgümüş, Şahinler Holding Yönetim Kurulu Başkanı, Sn. Kemal ŞAHİN;  Birleşmiş Markalar Derneği Yönetim Kurulu Üyesi Burak Çelet, Vassago Hair Design Reklam ve Pazarlama MüdürüMurat Kayabaşı, Sema Güral; Moda Tasarımcıları Dernek Başkanı Mehtap Elaidi, IMG Doğuş Moda Direktörü Banu Bölen, Divan Grup İnsan Kaynakları Direktörü Özgür Şahin; Moda Tasarımcısı Gül Agis, A&D Art And Design Tasarım ve Mobilya Sahibi Ahu Orakçıoğlu, Moda Fotoğrafçısı Aslı Girgin, Spring Near East Manufacturing Firması Yönetici Ortağı Esra Ercan, Moda Editörü ve Styling Ahu Yağtu, Moda Editörü Yasemin Dizdar gibi isimlerden oluştu

Yönetim Kurulu Başkanlığını  Hikmet Tanrıverdi’nin yaptığı  İstanbul Hazır Giyim ve Konfeksiyon İhracatçı Birlikleri İHKİB sponsorluğundaki gecede; Cemile Meryem Özlem Şimşek birinci seçildi. 2. Asya Köksal Özkan 3. ise Ilgın  Gizem Yazıcı oldu.

 yilmazparlar@yahoo.com


     www.brochure-design.com
HABERLER HABERLER HABERLER HABERLER HABERLER

HABERLER-EKONOMİ-TURİZM-KÜLTÜR SANAT-EMLAK-OTOMOTİV-HAGAZİN-MODA-SİNEMA-SAĞLIK-KİTAP-KADIN