Main Heading Goes Here Subheading Goes Here Nethaberajans.com Your Page Title Goes Here Home Your Page Title Goes Here Netnewsagency Design Free Css Templates

 

 

HABERLER HABERLER HABERLER HABERLER HABERLER

 

 

NET NEWS AGENCY                      MAYP ENTERPRISE EXIM SRL                                WORLD NEWS

 

 

info@nethaberajans.com
HABERLER HABERLER HABERLER HABERLER HABERLER
 

NET HABER AJANS

 

  ONLİNE HABER AJANSI

HABERLER HABERLER HABERLER HABERLER HABERLER

 

 

 

 

 

 

HABER/ YILMAZ PARLAR 

 

    

GCIP İLE YENİ UFUKLARA

Dünyanın en kapsamlı iş geliştirme platformu olarak kabul edilen 2015 yılında Türkiye’nin de aralarında bulunduğu 7 ülkede devam eden Global Cleantech Innovation Program (GCIP) gençlere yeni ufuklar açıyor.

GCIP-T 2015’in ulusal aşaması kapsamında programa devam etmeye hak kazanan yarı finalistler Haziran 2015 tarihinde Ankara’da ve İstanbul’da gerçekleşen Ulusal Akademi etkinliklerinde eğitimlerine başladılar. Ulusal Akademi’de The Cleantech Open uzman mentorlerinden Rajan Kassety, ODTU Teknokent A.Ş. Müdür Yardımcısı Ufuk Batum, LearnEra Kurucu Ortağı Levent Sağıroğlu, KATIHAL AŞ. Kurucusu Ahmet Alpat, VIA Dijital Teknolojiler Genel Müdürü İlker Yoncacı ve Avukat Umut Sağlam katılımlarıyla yer aldı. TOBB Genç Girişimciler Başkan Yardımcısı Berrak Kutsoy ve Genç Girişimciler Kurul üyesi Duygu Eren aynı zamanda programın danışmanlığı görevini üstlendiler.

Akademi sırasında takımlara iş modelleri, satış/pazarlama, yönetim, fikri mülkiyet hakları, diğer hukuki konular vb. alanlarda eğitim verilirken; etkili sunum teknikleri, yatırımcı sunumları üzerinde de kendilerini geliştirme imkanı sunuldu.    

Gelecek Vaat Eden Temiz Teknoloji İş Fikirlerini aradı, kaynak sağlamaya ve teşvik etmeye başladı!..

GCIP Türkiye “Temiz bir gelecek için bir adım daha atıyoruz! “ sloganıyla girişimcileri 2015 yılında da desteklemeye devam etmeye başladı. Temiz Teknoloji gönüllüleri ve girişimcileri GCIP-2015'e fikir, ürün ve projeleri ile 20 Mart-20 Mayıs 2015 tarihi arasında başvurularını yaptılar.

GCIP Türkiye’nin 2015 yılı çağrısında kategori başlıkları Enerji Verimliliği, Yenilenebilir Enerji, Atıktan Enerji Üretimi ve Su Verimliliği olarak sunulmuş ve programa 199 girişimci başvurmuştur. Bu girişimciler arasından 28-29 Mayıs 2015 tarihleri arasında TÜBİTAK’ta gerçekleştirilen paneller ile konusunun uzmanı jüriler tarafından, programa devam etmesi uygun görülen 28 takım yarı-finalist olma hakkı kazanmışlardır. Başarılı yarı-finalist takımların GCIP programına katıldığı iller, Ankara, İstanbul, İzmir, Denizli, Aydın, Denizli ve Kayseri

Aynı tarihlerde Ulusal Akademi’nin yanı sıra Mentör Buluşması etkinliği düzenlendi.   GCIP-T 2015 Program havuzuna Mentor olarak katılan çok sayıdaki gönüllü uzman bir araya gelerek Rajan Kasetty tarafından GCIP Mentor Programı hakkında bilgilendirildi.    Ankara ve İstanbul’da yapılan mentor etkinliklerinde TUBITAK TEYDEB Girişimcilik Destekleme Grubu Başkanı Dr. Sinan Tandoğan tarafından Kamu Destekli Ulusal Mentor Mekanizmasının Kurulması başlıklı bir sunum yapıldı. Mentorler ile interaktif bir söyleşi gerçekleştirildi.

Program uyarınca yarı-finalist olan takım üyelerine, programın uluslararası paydaşı The Cleantech Open tarafından Girişimcilik ve Temelleri ile ilgili webinar, ile etkili bir eğitim sürecine tabi tutulacak. Ayrıca her takıma, markalaşma, satış ve pazarlama, iş modelleri, iş hukuku, sürdürülebilirlik, fikri mülkiyet hakları gibi konularda, uzman Mentorlar tarafından iş geliştirme destek ve eğitimleri verilecek. Mentorluk desteği çalışmaları ve eğitim faaliyetleri Ekim 2015’e kadar devam edecektir.


 yilmazparlar@yahoo.com


     www.brochure-design.com
HABERLER HABERLER HABERLER HABERLER HABERLER

HABERLER-EKONOMİ-TURİZM-KÜLTÜR SANAT-EMLAK-OTOMOTİV-HAGAZİN-MODA-SİNEMA-SAĞLIK-KİTAP-KADIN