Main Heading Goes Here Subheading Goes Here Nethaberajans.com Your Page Title Goes Here Home Your Page Title Goes Here Netnewsagency Design Free Css Templates

 

 

HABERLER HABERLER HABERLER HABERLER HABERLER

 

 

NET NEWS AGENCY                      MAYP ENTERPRISE EXIM SRL                                WORLD NEWS

 

 

 

info@nethaberajans.com

 

 

NET HABER AJANS

 

  ONLİNE HABER AJANSI

HABERLER HABERLER HABERLER HABERLER HABERLER

 

 

 

 

 

 

HABER/ YILMAZ PARLAR 

 

    

8. ULUSLARARASI KURUMSAL YÖNETİM ZİRVESİ

 

 

Türkiye Kurumsal Yönetim Derneği tarafından bu yıl 8.incisi düzenlenen  “Uluslararası Kurumsal Yönetim Zirvesi” 14 Ocak 2015 tarihinde Sabancı center’da gerçekleşti. Ana teması Kurumsal yönetimin, rekabete etkisi ve bu konunun bölgede   avantajı olan zirvede  “Kurumsal Yönetim Ödülleri” 5. kez sahiplerini buldu. 

 

Adillik, Şeffaflık, hesap verebilirlik ve sorumluluk ilkeleri üzerine çalışmalarını sürdüren Türkiye Kurumsal Yönetim Derneği, “Kurumsal Yönetim Zirvesi” ile iş dünyası buluştu.   Açılış konuşmasını, Türkiye Kurumsal Yönetim Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Göçmen yaptığı Bu yıl sekizincisi düzenlenen zirvenin, Oturumlarında Ali Sabancı, Cansen Başaran Symes, Muharrem Yılmaz, BIST Başkanı Dr. İbrahim Turhan, Tayfun Bayazıt, Aclan Acar, Agah Uğur, Yılmaz Argüden gibi iş dünyasının önde gelen isimleride yer aldı. 

 

Türkiye Kurumsal Yönetim Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Göçmen konuşmasında özetle ”Kalkınmanın temel dayanağı olan özel sektörün sağlıklı bir ortamda gelişmesinde, iyi yönetim anlayışı ön plana çıkmaktadır. Ülkemiz ekonomide önemli adımların atıldığı ve ekonomik büyümenin yaşandığı bir süreçtedir. Ancak ekonomik büyümenin tek başına yeterli olmadığına, büyümenin gelişmeye yönelik olması için gerekli tedbirlerin alınması gerektiğine inanıyoruz. Ekonomik büyümenin, gelişmeye dönmesinin temel aracı ise kurumsal yönetimdir. Rekabet haline olduğumuz ülkeleri ve içinde bulunduğumuz coğrafyayı düşündüğümüzde, bunu bir rekabet avantajı olarak kullanabildiğimizi görüyor ve bu yönde daha çok çalışmamız gerektiğini düşünüyoruz“ dedi.

 

Zirvenin, ana oturumunda konuşan Ali Sabancı, Muharrem Yılmaz, Cansen Başaran Symes ve Borsa İstanbul Başkanı Dr. M. İbrahim Turhan, gelecek dönemde özel sektör ve finansal piyasalar açısından, göz önünde bulundurulması gereken riskleri ve fırsatları tartıştılar. Oturumda, Türkiye’nin G20 başkanlığını yürüteceği 2015 yılının, bu fırsatları kullanmak için sunduğu avantajlara dikkat çekildi.

 

Sabah bölümünde düzenlenen eş zamanlı oturumların düzenlendiği zirve, farklı konulara ilgi duyan katılımcılar tarafından ilgiyle takip edildi. “Etkin Yönetim Kurulları” panelinde biraraya gelen Doğuş Otomotiv Yönetim Kurulu Başkanı Aclan Acar, KPMG Türkiye Yönetim Kurulu Başkanı Ferruh Tunç, Borusan Holding CEO’su Agah Uğur ve Tayfun Bayazıt, bağımsız yönetim kurulu üyeliği ve şirketlerin karar alma süreçlerinde, kritik bir role sahip olan, yönetim kurulları hakkında değerlendirmelerde bulundular.

 

Bir başka önemli panel olan ”İş Dünyasının, İnsan Haklarının Korunmasına Etkin Rolü” konulu oturumu ile eş zamanlı olarak, OECD tarafından yürütülen ve Kasım 2015’de dünyaya Türkiye’den tanıtılacak, OECD Kurumsal Yönetim İlkeleri ile oluşan düzenlemeler,  uluslararası uzmanların katılımlarıyla konuklara tanıtıldı.

 

5. Kurumsal Yönetim Ödülleri’nin kazananı TSKB oldu. Birincilik ödülünü Sermaye Piyasası Kurulu Başkanı Dr. Vahdettin Ertaş’tan alan TSKB’nin ardından ikincilik ödülü Anadolu Efes’in, üçüncülük ödülü ise TAV’ın oldu. Halka kapalı şirket kategorisinde verilen ödüle Garanti Emeklilik ve Hayat A.Ş. layık görüldü.

 

BİST Kurumsal Yönetim Endeksi’nde bulunan 47 şirket arasından yapılan değerlendirme sonucunda dereceye giren kuruluşlar, VIII. Uluslararası Kurumsal Yönetim Zirvesi kapsamında düzenlenen törenle ödüllerini aldılar.

 

Adillik, şeffaflık, hesap verebilirlik ve sorumluluk ilkeleri üzerine yönetim standartlarını inşa  eden  kuruluşlara ödülleri TKYD Başkanı Mehmet Göçmen, Borsa İstanbul Başkanı Dr. M. İbrahim Turhan ve SPK Başkanı Dr. Vahdettin Ertaş tarafından verildi

 

Kurumsal Yönetim Ödüllerini alan  kuruluşlar;

 

En Yüksek Nota Sahip Kuruluş;Türkiye Sınai Kalkınma Bankası A.Ş. (TSKB),En Yüksek Nota Sahip 2. Kuruluş; Anadolu Efes. En Yüksek Nota Sahip 3 Kuruluş: TAV Havalimanları A.Ş.Yönetim Kurulu Kategorisinde En Yüksek Nota Sahip Kuruluş: TAV Havalimanları A.Ş. En Yüksek Nota Sahip Halka Açık Olmayan Kuruluş: Garanti Emeklilik ve Hayat AŞ

 

yilmazparlar@yahoo.com

 

 

     www.brochure-design.com
HABERLER HABERLER HABERLER HABERLER HABERLER

HABERLER-EKONOMİ-TURİZM-KÜLTÜR SANAT-EMLAK-OTOMOTİV-HAGAZİN-MODA-SİNEMA-SAĞLIK-KİTAP-KADIN