Main Heading Goes Here Subheading Goes Here Nethaberajans.com Your Page Title Goes Here Home Your Page Title Goes Here Netnewsagency Design Free Css Templates

 

 

HABERLER HABERLER HABERLER HABERLER HABERLER

 

 

NET NEWS AGENCY                      MAYP ENTERPRISE EXIM SRL                                WORLD NEWS

 

 

 

info@nethaberajans.com

 

 

NET HABER AJANS

 

  ONLİNE HABER AJANSI

HABERLER HABERLER HABERLER HABERLER HABERLER

 

 

 

 

 

 

HABER/ YILMAZ PARLAR 

 

    

SEVGİLİLER GÜNÜNDE SKAL

İSTANBUL’DA AŞK BAŞKADIR.

AŞK şehri olarak Paris bilinmesine rağmen, aslında AŞK şehri Roma olduğu, Latince AMOR sevgi - sonsuzluk anlamına gelen kelimenin tersi olan Roma’ya verilen sonsuzluk- sevgi ismi “Aşk Çeşmesi” ile sembolleşmiş, 14 Şubat Dünya sevgililer gününde turizmden payını, sessiz sedasız iki şehir alırken, turizmde yeni arayışlar arayan, Türkiye; “İstanbul’da Aşk Başkadır” sloganıyla alabileceği payı ıskaladı…

SKAL İstanbul Kulübü'nün geleneksel yemekli toplantısı,14 Şubat 2015 tarihinde   İstanbul Armada Sultanahmet Otel'de Armada otelleri yönetim kurulu Başkanı Kasım Zoto ev sahipliğinde gerçekleşti.

SKAL International Dünya Başkanı Salih Çene’nin başkanlığındaki ilk “International Executive Committe” toplantısı ve Uluslararası SKAL Dernekleri Federasyon Başkanı Deniz Anapa'nın başkanlığında 13 Şubat 2015 gerçekleşen konusu "Turizm Barıştır" olan “SKAL Turizm Arenası” toplantıların sonrasında katılımcı Dünya SKAL üyelerini ağırlamak adına, SKAL İstanbul geleneksel toplantının 14 şubat 2015 sevgililer gününde düzenlenmesi ayrı bir anlam kazandırdı.

SKAL İstanbul Kulübü'nün 14 Şubat 2015 tarihli geleneksel aylık toplantısı kapsamında, İstanbul Armada Sultanahmet Otel'de düzenlenen yemeğe SKAL International Dünya Başkanı Salih Çene, SKAL International Dünya Başkan Yardımcısı Nigel Pilkington, SKAL International Dünya Yönetim Kurulu üyeleri, SKAL eski Dünya Başkanı Hülya Aslantaş, Uluslararası SKAL Dernekleri Federasyon Başkanı Deniz Anapa, SKAL İstanbul Başkanı Feza Solaklar, SKAL Yönetim kurulu; Skal İstanbul As Başkan Fatma Bahar Birinci, SKAL yönetim kurul üyesi Iberia Havayolları'nın Türkiye Genel Müdürlüğü yapan Ayşe Önen, Yusuf Can Arınel, Ata Eremsoy, Selma Tatar, İstanbul SKAL üyeleri ve basın mensupları katıldı. Türkçe, ingilizce, ispanyolca, fransızca,dillerinde SKAL toastu yapıldı.


SKAL İstanbul Başkanı Feza Solaklar, açılış konuşmasını, yabancı konuklarında olması nedeniyle   Türkçe ve İngilizce olarak yaparak, Ebedi hayata göç eden turizmde unutulmaz emekleri geçen turizm rehberi Abbas Ataman'ı andı.


Solaklar “Abbas Bey'i hep elinde kocaman bir fotoğraf makinesi ve yüzünde kocaman bir gülümseme ile hepimizin fotoğraflarını çekerken hatırlayacağız. Toprağı bol olsun. Işıklar içinde yatsın" dedi.

Konusu “Turizm Barıştır” Çanakkale Savaşı teması altında işlenen SKAL Turizm Arenası için Uluslararası SKAL Dernekleri Federasyon Başkanı Deniz Anapa'ya teşekkürlerini sundu.  SKAL Kulübü Çanakkale Savaşı'nın 100. yılı nedeniyle gerçekleşecek etkinliklerin, Nisan ve Ağustos aylarında devam edeceğini ifade eden, Solaklar “SKAL İstanbul Kulübü'müzün Çanakkale etkinlikleri, 27-28 Nisan tarihlerinde gerçekleşecek” dedi. Herkesin Sevgililer Günü'nü kutladı.


SKAL International Dünya Başkanı Salih Çene yaptığı nezaket ve selamlama konuşmasında, International Executive Committe toplantısı ve Turizm Arenası toplantı çalışmaların yorgunluğunu atarken bir taraftan başarılıların haklı gururunu yaşayan SKAL Dünya ve SKAL İstanbul üyelerin verimli çalışmalarını teşekkür takdir sözleriyle özetledi. 

Sevgiler günüde olsa vazgeçilmez konu turizm odaklı sohbetlerdi. Kendi grubumuzda özel gün nedeniyle ve aynı örnekle pek çok paket turdan pay alamadığımız, Ülke turizmi hakkındaki beyin fırtınasında yemek tamamen fikir sofrasına dönüştü.


Çok yönlü, çok aksiyon ihtiva eden turizm konuları bilinmeyen göz ardı edilen, vizyon artıran konuları neden su yüzüne çıkartamıyoruz. Bakanlıkca turizmin bir model değil Bir Politika meselesi olduğu zikredilmesine rağmen, kısır döngü tanıtım ve entstrümanlarla pay almaya çalışıyoruz.

 


Birleşmiş Milletler Dünya Turizm Örgütü (UNWTO) verilerine göre dünyada 1 milyar kişiyi aşan turistlerin yaklaşık 200 milyon genç, eğlenmek, dinlenmek, öğrenmek ve keşfetmek için seyahate çıkmakta ve gelecek yakın tarihte harcamaların 320 milyar doları aşması beklenildiği düşünüldüğünde, Pek çok ülke gençleri kendine çekmek için özel projeler üretmeye başladı. Her konuda çok karanlık kalan agresif rekabet ortamında Turizm yol haritaları pekleştiren nitelik politikaları,Teknolojik bilişim dünyası içinde yeni pazarlar yaratmak mevcut pazarların sürdürebilirliliğini sağlamak gibi, yeni ürünlerle verimlik artırmak pay artırmayı amaçlayan turizmin yeni arayışlarda püf noktaları işte böyle ortamlar. Türkiye’yi İstanbul’u tanıtma fırsatı bulunur. 


Türkiye; “İstanbul’da Aşk Başkadır” sloganıyla en azından Boğazdaki yalılarda, Konaklarda, sevda tepelerinde, yaşanan aşklarla ilgili etkinliklerle geliştirilen ürün paketi ve belediyeler tarafından düzenlenen çoğu bastonlu “40 yılını doldurmuş evli çiftlerin sevgiler günü”  gerçekleştirdikleri kutlama yeri Kızkulesi’ni sembolleştiremezmiyiz? 

SKAL İstanbul Başkanı Feza Solaklar, SKAL International  Dünya Başkanı Salih Çene’ye SKAL International Dünya Başkan Yardımcısı Nigel Pilkington’ye, SKAL International Dünya Yönetim Kurulu üyelerine İstanbul Armada Sultanahmet Otel'de Armada otelleri yönetim kurulu Başkanı Kasım Zoto’ya birer hatıra hediyesi sunmasıyla toplantı son buldu. 


yilmazparlar@yahoo.com

     www.brochure-design.com
HABERLER HABERLER HABERLER HABERLER HABERLER

HABERLER-EKONOMİ-TURİZM-KÜLTÜR SANAT-EMLAK-OTOMOTİV-HAGAZİN-MODA-SİNEMA-SAĞLIK-KİTAP-KADIN